MEKSYK GUADALUPE 17M

Zarezerwuj
10.11.2019 - 22.11.2019
6950 zł

Państwo: Meksyk
Region: Acapulco
Miasto:
Transport: Samolot
Profil wyjazdu: pielgrzymka
Touroperator: WakacjeFly
Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
Zakwaterowanie: hotel
Udogodnienia: basen, TV, telefon, kuchnia, restauracja, sauna, solarium, klimatyzacja indywidualna, bar, jadalnia, kawiarnia, sala telewizyjna, sala wielofunkcyjna, sala bankietowa, sala konferencyjna, internet, business room, taxi, winda,

HOTEL

PIELGRZYMKA DO GUADALUPE

MEKSYK - XOCHIMILKO - TEOTIHUACAN – BAZYLIKA GUADALUPE - TENANGO DEL AIRE – OAXAC - CHOLULA – TANATZINTLA – TAXCO  OAXACA - MONTE ALBAN - MITLA – TEOTITLAN – ACAPULCO

1 DZIEŃ: POLSKA – MIASTO MEKSYK

Spotkanie na lotnisku. Pielgrzymkę rozpoczniemy Mszą Świętą w kaplicy na lotnisku Chopina w Warszawie. Odprawa biletowo bagażowa i wylot w kierunku Meksyku na pokładzie samolotu obiad, zimne i cieple napoje. Przylot do miasta Meksyk. Odprawa i transfer do hotelu. Zakwaterowanie kolacja. Nocleg w mieście Meksyk.

2 DZIEŃ: ZOCALO – XOCHIMILKO

Śniadanie. Przejazd do centrum miasta zwiedzanie placu Zocalo - główny plac miejski, noszący oficjalną nazwę Plaza de la Constitucion Część dalsza zwiedzania - Pałac Narodowy z freskami Diego Riwera. Nawiedzenie Katedry Metropolitańskiej. Msza święta dla całej grupy w jednej z kaplic Katedry. Zwiedzanie Muzeum Antropologii. Pod koniec dnia przejazd do Xochimilco z obiadokolacją na łodzi przy muzyce Mariachis. Powrót do hotelu.

3 DZIEŃ: PLAC TRZECH KULTUR - TEOTIHUACAN – BAZYLIKA GUADALUPE

Śniadanie. Plac Trzech Kultur miejsce gdzie Jana Diego zdawał relacje z objawień Biskupowi Zumarraga. Przejazd do Bazyliki Najświętszej Marii Panny z Guadalupe. Nawiedzenie i zapoznanie się z Sanktuarium – kompleks Bazyliki Najświętszej Marii Panny, dawna Bazylika a dzisiejsza Świątynia Przebaczenia Jezusa Chrystusa. Bazylika współczesna, w której znajduje się Tilma Jana Diego z odbitym wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe. Parafia Indian – wybudowana na miejscu dwóch pierwszych kapliczek wzniesionych na które wskazała Panienka z Tepeyac. Miejsce pochówku Jana Diego. Ogrody Tepeyac z przepiękną fontanną „Ofiarowanie” Kaplica DER CERRITO, miejsce na które Matka Boża wysłała Jana Diego po kwiaty. Dawny Klasztor Kapucynek. Kaplica Studzienki. Czas na osobistą modlitwę oraz Mszę Świętą dla całej grupy w jednej z kaplic Bazyliki. Przejazd do Teotihuacan największego prekolumbijskiego miasta Mezoameryki gdzie znajdują się Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Piramida Pierzastego Węża i zespoły pałacowe z malowidłami na ścianach jedyna budowla która zachowała oryginalną

4 DZIEŃ: TENANGO DEL AIRE – OAXACA

Śniadanie. Przejazd do Tenango del Aire. Miejsce misji polskich Palotynów. Msza święta. Spotkanie z księżmi i poznanie historii misji. Przejazd do Oaxaca. Kolacja i nocleg w hotelu.

5 DZIEŃ: MONTE ALBAN – MITLA – TULE – TEOTITLAN

Śniadanie. Zwiedzanie prehiszpańskiej stolicy Monte Alban – słynącej z płaskorzeźb Tancerzy i grobowców, miasto położone na wzgórzu z widokiem na miasto Oaxaca. Przejazd do Mitla – Pałac Gubernatora ze słynna dekoracja geometryczna Greki. Wizyta na rynku rzemiosła lokalnego. Najstarsze i największe drzewo z rodziny sekwoi w Tule, które ma ponad 2000 lat. Teotitlan słynącego z warsztatów tkackich i produktów z wełny naturalnie barwionych. Tego dnia również wizyta w warsztacie produkującym słynny mezcal – wódka agawowa z robakiem, poznanie produkcji. Obiad w restauracji lokalnej - szwedzki stół. Nocleg w hotelu. (Tego dnia msza święta będzie rano w kościele w Oaxaca, albo w Mitli. zależy od dostępności)

6 DZIEŃ: OAXACA – CHOLULA – TONATZINTLA – PUEBLA

Śniadanie. Zwiedzanie centrum Oaxaca – Katedra, Kościół Santo Domingo z piękną barokową dekoracją, hala targowa miejscowy folklor, fabryka czekolady. Przejazd w kierunku Puebla postój w Cholula, gdzie zobaczymy największą piramidę Mezoameryki na której Hiszpanie wybudowali kościół. Przejazd do Tonantzintla słynącego z kościoła wybudowanego przez Indian w stylu barokowym, zachwyca kolorami i ogromną ilością dekoracji. Dojazd do Puebla. Zakwaterowanie w hotelu. Spacer po centrum miasta. Kościół Santo Domingo z Kaplicą Najświętszej Marii Różańcowej. Msza Święta. Kolacja. Nocleg.

7 DZIEŃ: PUEBLA – CUERNAVACA – CACAHUAMILPA – TAXCO

Śniadanie. Wyjazd w kierunku Taxco. Po drodze zwiedzanie jaskiń Cacahuamilpa jedna z najpiękniejszych jaski synnych z form skalnych ukształtowanych przez krople wody – sala koncertowa, gdzie śpiewał, miedzy innymi, Placido Domingo. Wizyta w sklepie i warsztacie srebra. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

8 DZIEŃ: TAXCO – ACAPULCO

Śniadanie. Wyjazd do centrum miasta taksówkami typu VW Garbus. Zwiedzanie centrum Taxco – Plac Główny, kościół barokowy Santa Prisca . Msza Święta w kościele św Pryski. Przejazd do Acapulco. Hotel All inclusive od obiadu.

9 DZIEŃ: ACAPULCO

Śniadanie. Acapulco – słynne kurort z lat 70, położony nad Zatoka św. Lucji miasto zyskało sławę w latach 60 i 70 ulubione miejsce aktorów, polityków amerykańskich. Znane z nocnego życia, słynne Quebrada skoki do wody z wysokości do 30 metrów. Wypoczynek All inclusive. Nocleg.

10 DZIEŃ: ACAPULCO

Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Wieczorem przejazd na skoki Quebrada. Nocleg.

11 DZIEŃ: ACAPULCO

Śniadanie. Wypoczynek All inclusive. Możliwość skożystania z wycieczek fakultatywnych. Nocleg.

12 DZIEŃ: ACAPULCO – VISTA HERMOSA – MIASTO MEKSYK

Śniadanie. Przejazd do Vista Hermosa – Hacjenda, która należała do Korteza – produkowała trzcinne cukrowa. zwiedzanie hacjendy i jej piwnic. Msza Święta w kaplicy na terenie hacjendy. Obiad w hacjendzie. Przejazd do miasta Meksyk (jeśli czas pozwoli pożegnamy się z Guadalupe) Transfer na lotnisko odlot do Polski.

13 DZIEŃ: POLSKA

Powrót do kraju. Zakończenie Pielgrzymki

Cena obejmuje:

 • Bilet lotniczy
 • noclegi w hotelach wysokiej klasy 3*** i 4****
 • wyżywienie (śniadania i obiadokolacje w formie szwedzkiego stołu) podczas wizyty w Acapulco bufet All-inclusive
 • wg. programu zwiedzania przejazdy autokarem, taxówkami lub statkiem
 • Bilety wstępów do zwiedzanych obiektów
 • Opieka pilota oraz przewodników lokalnych
 • Opieka duchowa kapłana w czasie trwanie pielgrzymki
 • Codzienna Msza święta
 • Ubezpieczenie NNW, KL

Cena nie obejmuje:

 • Obligatoryjnych kosztów realizacji programu 140 USD/os., obligatoryjnych napiwków 40 USD/os. płatnych w Meksyku u lokalnego kontrahenta)
 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • Fundusz Gwarancyjny 13 PLN
 • Dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 550 USD
 • Osobistych wydatków (minibar, telefon)
 • wydatków wszystkich innych nie wymienionych w programie

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE

DOSTĘPNE TERMINY

Wybierz termin wyjazdu:

Lp. Termin Pokój Miejsce wyjazdu Cena za osobę
1 2019-11-10 - 2019-11-22 pokój dwuosobowy Warszawa 6950 zł Zarezerwuj

Kontakt bezpośredni

tel. +48 32 204 27 77
kom. +48 516 145 668

Ubezpieczenie

AXA więcej / niż standart

Dokumenty do pobrania

+ czytaj więcej