JORDANIA ZIEMIA ŚWIĘTA 19M

Zarezerwuj
11.09.2019 - 20.09.2019
1440 usd

Państwo: Izrael
Region: Tel Aviv
Miasto: Tel Aviv
Transport: Samolot
Profil wyjazdu: pielgrzymka
Touroperator: WakacjeFly
Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
Zakwaterowanie: hotel
Udogodnienia: TV, telefon, kuchnia, restauracja, klimatyzacja indywidualna, parking, jadalnia, kawiarnia, sala wielofunkcyjna, sala konferencyjna, internet, business room, taxi, winda,

HOTEL

PIELGRZYMKA DO IZRAELA I JORDANII SZLAKIEM BIBLIJNYM

NAZARET - HAJFA - KAFARNAUM - JERYCHO - MORZE MARTWE - AMMAN - GÓRA NEBO - MADABA - PETRA - BETLEJEM - JEROZOLIMA

1  DZIEŃ:       KATOWICE/KRAKÓW/WROCŁAW - TEL AVIV
Spotkanie pielgrzymów na lotnisku. Odprawa biletowo – bagażowa, wylot do Izraela. Kolacja i nocleg w Betlejem.

2  DZIEŃ:       HAIFA - NAZARET - KANA GALILEJSKA
Śniadanie. Przejazd do hajfy. Wizyta w Stella Maris – centrum duchowości Karmelitanów. Przejazd z widokiem na Ogrody Bahaistów. Przejazd do Kany Galilejskiej – miejsca pierwszego cudu Jezusa. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Droga do Nazaretu – wizyta w bazylice NMP i w kościele św. Józefa. Kolacja i nocleg w Nazarecie.

3 DZIEŃ:       NAZARET - TABGHA - KAFARNAUM
Śniadanie. Przejazd na Górę Ośmiu Błogosławieństw. Przejazd do Tabgha, gdzie Jezus rozmnożył chleby i ryby. Wizyta w  kosciele Rozmnożenia Chleba i kościół Prymatu św. Piotra – spotkanie Świętego Piotra ze Zmartwychwstałym Jezusem. Przejazd do Kafarnaum - „Miasto Jezusa”. Przepłynięcie statkiem po jeziorze Genezaret. Przejazd na granicę izraelsko – jordańską. Obiadokolacja i nocleg w Ammanie.

4 DZIEŃ:       AMMAN - GÓRA NEBO - MADABA
Śniadanie. Przejazd przez Amman – panorama miasta. Przejazd do Madaby – miasta Chrześcijan. Wizyta w Cerkwii Św. Jerzego, gdzie znajduje się mozaikowa podłoga z mapą składająca się z dwóch milionów kawałków. Następnie wizyta na Górze Nebo – miejscu z którego Mojżesz miał zobaczyć Ziemię Obiecaną. Msza Święta. Przejazd do Betanii. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w miejscu Chrztu Jezusa po jordańskiej stronie. Przejazd do Wadi Musa. Obiadokolacja i nocleg.

5 DZIEŃ:       PETRA
Śniadanie. Zwiedzanie Petry – starożytna metropolia na południowym szlaku karawan. Skarbiec, Grobowce Królewskie, Wąwóz Siq – to tylko niektóre z wyjątkowych miejsc, które kryje w sobie skalne miasto. Kolacja i nocleg w Wadi Musa.

6 DZIEŃ:       MORZE MARTWE - JERYCHO
Śniadanie. Przejście Graniczne Jordańsko – Izraelskie. Przejazd nad Morze Martwe ( czas wolny na relaksującą kapiel). Wizyta w Jerycho. Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia. Kolacja i nocleg w Betlejem

7 DZIEŃ:       BETLEJEM - JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd w Betlejem. Początek na Polu Pasterzy w miejscu, gdzie Anioł ogłasza Dobrą Nowinę. Przejazd pod Bazylikę Bożego Narodzenia, miejsce gdzie znajduje się czternastoramienna gwiazda – tu na świat przyszedł Jezus. Następnie wizyta w Grocie Mlecznej – miejsce do którego pielgrzymują kobiety, by modlić się o dobre macierzyństwo. Przyjazd do Jerozolimy, Ściana Płaczu – jedyna zachowana do dnia dzisiejszego pozostałość Świątyni Jerozolimskiej. Przejście do Wieczernika przez żydowską dzielnicę Jerozolimy. Wizyta w Opactwie Zaśnięcia NMP. Następnie Synagoga monumentu Króla Dawida. Przejście do Kościoła Św. Piotra in Gallicantu – miejsce płaczu św. Piotra po zaparciu się Jezusa. Kolacja i nocleg w Betlejem.

8 DZIEŃ:       JEROZOLIMA - GÓRA OLIWNA - AIN KAREM
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną – wizyta w miejscu Wniebowstąpienia Pańskiego. Przejście do kościoła Pater Noster, a potem zejście drogą Niedzieli Palmowej do kościoła Dominus Flevit – tu Pan zapłakał nad losem Jerozolimy. Przejście do Ogrójca – ogród Getsemani i Bazylika Narodów, czyli kościół Agonii Chrystusa. Potem nawiedzenie Grobu NMP – kościół prawosławny i Grota zdrady Judasza. Przejazd do Ain Karem. Kościół św. Jana Chrzciciela – miejsca jego narodzin. Wizyta w Kościele Nawiedzenia – miejsce spotkania NMP-y ze Św. Elżbietą. Kolacja i nocleg w Betlejem.

9 DZIEŃ:       JEROZOLIMA - VIA DOLOROSA
Śniadanie. Przejazd do Bramy Lwów. Wizyta w Kościele Świętej Anny. Przejście i nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Msza święta i zwiedzanie Bazyliki Bożego Grobu. Przejście pod Ścianę Płaczu. Przejazd do Betanii – nawiedzenie kościoła Marii, Marty i Łazarza. Kolacja i nocleg w Betlejem.

10 DZIEŃ:      TEL AVIV - KATOWICE/KRAKÓW/WROCŁAW
Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Odprawa bagażowo biletowa, wylot do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

Cena obejmuje:

 • przeloty samolotem
 • opłaty lotniskowe
 • zakwaterowanie, 9 noclegów – Hotel 3* w pok. 2, 3- os.
 • wyżywienie śniadania i obiadokolacje (napoje do obiadów i kolacji dodatkowo płatne)
 • transfery klimatyzowanym autokarem
 • opieka przewodnika z jęz. Polskim
 • Opieka duchowa Kapłana
 • Codzienna msza św.
 • ubezpieczenie AXA (NW, KL oraz bagaż), przewodnik-śpiewnik, znak grupy, certyfikat pielgrzyma.

Cena nie obejmuje:

 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • Fundusz Gwarancyjny 13 PLN
 • Koszty realizacji programu (razem 190 USD)
 • Dopłata za pokój jednoosobowy wynosi 220 USD

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE

DOSTĘPNE TERMINY

Wybierz termin wyjazdu:

Lp. Termin Pokój Miejsce wyjazdu Cena za osobę

Kontakt bezpośredni

tel. +48 32 204 27 77
kom. +48 516 145 668

Ubezpieczenie

AXA więcej / niż standart

Dokumenty do pobrania

+ czytaj więcej