PORTUGALIA i HISZPANIA 8M

Zarezerwuj
28.04.2019 - 05.05.2019
28.04-05.05.2019 cena 3600 zł

Państwo: Portugalia
Region: Lizbona
Miasto: Fatima
Transport: Samolot
Profil wyjazdu: pielgrzymka
Touroperator: WakacjeFly
Wyżywienie: śniadanie, obiadokolacja
Zakwaterowanie: hotel
Udogodnienia: TV, telefon, kuchnia, restauracja, klimatyzacja centralna, klimatyzacja indywidualna, parking, bar, jadalnia, kawiarnia, sala telewizyjna, sala wielofunkcyjna, sala konferencyjna, internet,

HOTEL

Pielgrzymka do Portugalii i Hiszpanii

LIZBONA - FATIMA - COIMBRA - PORTO - SANTIAGO de COMPOSTELA - BRAGA - TORRES VERDAS

1 DZIEŃ: KRAKÓW – LIZBONA – FATIMA

Zbiórka uczestników w hali odlotów portu lotniczego KRAKÓW BALICE. Wylot do Lizbony. Transfer z Lizbony do Fatimy. Zakwaterowanie w hotelu w Fatimie. Obiadokolacja. Nocleg w Fatimie. 

2 DZIEŃ: FATIMA – ALJUSTREL – VALINHOS

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium: Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej małym pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej z grobami Franciszka i Hiacynty. Uczestnictwo w drodze krzyżowej, prowadzącej do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii oraz do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne Franciszka i Łucji. Zwiedzanie. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg w Fatimie.

3 DZIEŃ: FATIMA – TOMAR – COIMBRA

Śniadanie. Msza święta w języku polskim w Kaplicy objawień w Fatimie o godz.: 6:30 (czas trwanie 30 minut). Powrót do hotelu na śniadanie. Wyjazd do Zamku Rycerzy (dawni Templariusze) w Tomar. Zwiedzanie imponującego rozmiarami klasztoru templariuszy w Tomar. Przejazd do Coimbry - historycznej stolicy Portugalii, z założonym w 1290 r. uniwersytetem, ze słynną barokową Biblioteką Joanina. Wizyta na dziedzińcu uniwersytetu. Panoramiczne zwiedzanie miasta, przejście promenadą starówki do autokaru. Powrót do hotelu w Fatimie w godzinach wieczornych. Obiadokolacja. Udział w wieczornej procesji światła (godz.: 21:30). Nocleg w Fatimie.

4 DZIEŃ: FATIMA – PORTO 

Śniadanie. Przejazd do Porto – największego miasta w północnej Portugalii, sięgającego korzeniami czasów rzymskich, malowniczo zlokalizowanego na zboczach wzgórz otulających ujście „Złotej Rzeki” Douro do oceanu. Zwiedzanie zarówno nowoczesnej części miasta, jak również starszej zabytkowej, z przepięknym, gotyckim kościołem św. Franciszka. Podziwianie widoków miasta w czasie rejsu po „Złotej Rzece”. Następnie krótki objazd miasta autokarem i zwiedzanie fabryki Wina Porto z degustacją. Przejazd do hotelu na obiadokolacje i nocleg w miejscowości Apulia. 

5 DZIEŃ: SANTIAGO DE COMPOSTELA – LIZBONA

Śniadanie. Przejazd w kierunku Santiago de Compostela. Zwiedzanie Bazyliki Świętego Jakuba Apostoła – trzeciego, pod względem ważności po Jerozolimie i Rzymie, miejsca pielgrzymkowego w świecie chrześcijańskim. Powrót do Portugalii. Zwiedzanie Sanktuarium Dobrego Jezusa na Górze (po Fatimie drugie najważniejsze miejsce pielgrzymowania w Portugalii).  Przejazd do hotelu w Fatimie.  Obiadokolacja i nocleg. 

6 DZIEŃ: LIZBONA 

Śniadanie. Msza święta w kościele Igreja de St. Antonio (urodził się tu św. Antoni). Pasteis de Belém - kawa i ciastka w słynnej historycznej restauracji w Lizbonie. City Tour - zwiedzanie zabytkowych miejsc miasta takich jak: kościół św. Antoniego, monumentalna dzielnica Lizbony - zabytki są tutaj jak otwarta księga historii tego kraju, gdzie zakony odegrały ważną rolę – wieża Belem, Pomnik Odkrywców. Przejazd na wzgórze ze Statuą Chrystusa Króla, stamtąd widok na słynny most Vasco da Gama. Następnie - największy symbol potęgi Portugalii z XVI w. – Klasztor Hieronimitów z zew. wybudowany w stylu manuelińskim. Przejazd przez historyczną część miasta Baixa. Przejaz na  Cabo da Roca – najdalej wysunięty na Zachód punkt Europy. Jest to skalisty przylądek z latarnią morską na opadającej pionowo w wodę 140 metrowej skale, z którego roztacza się przepiękny widok na bezkresny ocean. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg w Torres Verdes. 

7 DZIEŃ: TORRES VERDAS  

Śniadanie. Msza święta w hotelu. Czas wolny (wypoczynek nad oceanem). Obiadokolacja. Nocleg w Torres Verdes. 

8 DZIEŃ: TORRES VERDAS   – LIZBONA –  KRAKÓW

Śniadanie. Msza święta w hotelu. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Wylot do Polski.

 CENA ZAWIERA:

 • Przelot samolotem,
 • Transport komfortowym autokarem,
 • 7 noclegów – Hotele 3*** i 4**** w pok. 2-os.
 • śniadania, obiadokolacje
 • Ubezpieczenie KL, NNW, bagaż
 • Opieka duchowa Kapłana
 • Przewodnik z jęz. polskim

 CENA NIE ZAWERA:

 • Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
 • Fundusz Gwarancyjny 13 pln
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych
 • Koszty realizacji programu (razem 150 EURO)

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE MOŻLIWOŚĆ ZMIAN W PROGRAMIE

DOSTĘPNE TERMINY

Wybierz termin wyjazdu:

Lp. Termin Pokój Miejsce wyjazdu Cena za osobę

Kontakt bezpośredni

tel. +48 32 204 27 77
kom. +48 516 145 668

Ubezpieczenie

AXA więcej / niż standart

Dokumenty do pobrania

+ czytaj więcej