Jakie są rodzaje pipet serologicznych?

Jakie są rodzaje pipet serologicznych? Co dokładnie pojawia się w ofercie producentów oraz dystrybutorów? Tego i kilku innych rzeczy dowiesz się z naszego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Czym są pipety serologiczne?

Na początek zacznijmy od ustalenia, o jakich dokładnie produktach mowa. Czym są pipety serologiczne? Co skrywa się pod ich pojęciem? Pipety serologiczne to najprościej mówiąc urządzenia pomiarowe, które służą głównie do dokładnego dozowania określonej objętości cieczy.  Najczęściej pipety serologiczne to długie, cienkie rurki, które z boku mają skalę do mierzenia dozowanego lub zasysanego płynu.

Ich niewątpliwą zaletą jest wysoka jakość, czy to, że wykazują odporność na wpływ wielu różnych czynników. Warto również zauważyć, że pipety serologiczne sprawdzają się w wielu różnych zadaniach. Na pewno to nieocenione urządzenie pomiarowe, które sprawdza się przy hodowli tkankowej, ale nie tylko. To wyjątkowe rozwiązania, które ułatwiają też różnego typu badania, czy eksperymenty i to w wielu różnych dziedzinach. 

Dlatego możemy być pewni, że pipety serologiczne sprawdzą się jednakowo w branży spożywczej, kosmetycznej, medycznej, chemicznej itp.

Jakie są rodzaje pipet serologicznych?

Pipety serologiczne występują w wielu różnych rodzajach, więc każdy z nas jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Poszczególne rozwiązania mogą różnić się między sobą wykorzystanymi materiałami i w tym przypadku wyróżniamy plastikowe pipety serologiczne oraz szklane pipety serologiczne. Jednak to dopiero początek, ponieważ tego typu rozwiązania dzielone są również ze względu na wygląd, czy zastosowanie. 

Wśród najpopularniejszych wymienia się pipety otwarte, czyli te, które mają odsłonięty koniec. Najlepiej sprawdzają się przy pomiarze cieczy o dużej lepkości, głównie do obsługi takich płynów jak oleje, farby, kosmetyki, czy nawet szlamy. Innym, ale również często wykorzystanym rodzajem są pipety bakteriologiczne. Tym razem mamy do czynienia z urządzeniami pomiarowymi, które zostały specjalnie zaprojektowane do badania mleka oraz innych wyrobów mlecznych. 

Jednak na tym nie kończy się oferta, ponieważ tuż obok czekają też pipety zasysające. To całkowicie przejrzyste pipety, które nie mają podziałek, więc korzystanie z nich może niektórym wydać się dość problematyczne. Ich głównym zastosowaniem jest przenoszenie oraz mieszanie różnego typu cieczy, więc bardzo dobrze sprawdzają się w takich procesach jak zasysanie próżniowe lub pipetowe.

+0